NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

  1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
  2. Poświęcenie palm dziś na wszystkich Mszach św.
  3. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św.
  4. 9 kwietnia - Wielki Czwartek. Ten dzień jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy będziemy celebrować godz. 1800.
  5. 10 kwietnia - Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym. O godz. 1500 rozpocznie się Droga Krzyżowa a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwała do Liturgii Męki Pańskiej, która rozpocznie się o godz. 1800.
  6. 11 kwietnia - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500i będzie trwał do godz. 1800 czyli do rozpoczęcia WIGILII PASCHALNEJ. We wszystkich tych celebracjach oprócz asysty może uczestniczyć tylko 5 osób. W tym roku nie organizuje się tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościołach. Przez komisję liturgiczną został przygotowany specjalny obrzęd błogosławieństwa pokarmów przy stole wielkanocnym. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej i w gablocie.
  7. Zachęcamy w tych dniach do indywidualnej adoracji Najswietszego Sakrament zachowując limit 5 osób będących we wnętrzu naszej kaplicy.
  8. Ze względu na limit osób mogących uczestniczyć w celebrach liturgicznych informujemy, że każdy kto przyjdzie w niedzielę na Mszę św., a nie będzie mógł wejść do świątyni, będzie mógł przyjąć Komunię św. przed rozpoczęciem liturgii lub po jej zakończeniu. Warunkiem jest to, że w tym dniu będzie uczestniczył w Eucharystii przez środki społecznej komunikacji (radio telewizji, internet). Dotyczy to także dni powszednich bez warunku uczestniczenia we Mszy św. Wielki Czwartek i Wielki Piątek Komunię św. poza główną celebracją można zanosić jedynie chorym i umierającym, natomiast w Wielką Sobotę wyłącznie umierającym. Od tej zasady Stolica Apostolska nie udzieliła wyjątków. Dlatego też prosimy starać się przyjąć Komunię św. w pozostałe dni Wielkiego Tygodnia czy w samą Wielkanoc.
  9. W Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) porządek Mszy świętych o 600, 800, 1000 i 1130 i 1800, a w Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia) 800, 1000 i 1130 1230 i 1800. W tych celebrach będzie mogło uczestniczyć również tylko 5 osób.